Ženou statečnou

11. února 2017 v 20:11 | ;(((< buculinek >))); |  ---me---
V týdnu jsem četla v knize pasáž o ženě statečné.

Ta žena na sobě bez přestání pracuje. Pečuje o domov. Dokonce investuje (to byl trochu objev), dobře nakupuje, prodává. Rozvíjí své dovednosti a schopnosti. Má být šik, jako dáma :-) Stále připravena na budoucnost... Je silná, pevná, čestná... má svůj bohatý život. Přitom všem podporuje svého muže.

Od toho večera rozjímám, kde jsem já. Mám z onoho výčtu alespoň něco?

... to víte, milí muži, my ženy si takové otázky klademe a hledáme odpovědi :-)

Jedno odpoledne, cestou z práce, jsem na Maliňáku potkala Alenu. Prohodily jsme spolu pár vět, jak se mi daří a ona se se mnou rozloučila větou, jež ve mě stále rezonuje: "Jsi požehnaná žena."

Rozjímám nad sebou a ptám se sama sebe.
Podporuji? Ano. Pečuji? Ano. Investuji a nakupuji, prodávám? Myslím, že ano. Pracuji na sobě? Ano a pořádně! Rozvíjím své schopnosti a dovednosti? Určitě ano. Jsem šik jako dáma? Jo, začala jsem se líčit :-) Budoucnost? Vyhlížím s nedočkavostí, co přinese. Mám vlastní bohatý život? Řekla bych, že ano.
Jsem silná, pevná, čestná...? Dělám pro to vše každý den.

Milé ženy, cílem není samochvála, nýbrž abychom si v záplavě hektických dní, tlaku emancipace, ve vlnách vlastích emocí a kdoví čeho všeho dokázaly uvědomit si vlastní ženskost. V čem spočívá. Je v nás a zároveň je darem od Pána.
Žena statečná nespoléhá jen na svůj šarm, ale ví, že bázeň před Hospodinem je to nejatraktivnější.

Jsi žena statečná. Jsi odvážná. Jsi silná, moudrá, cílevědomá ... slýchávám. Naposledy předpár minutami v telefonickém rozhovoru. Slyšet ta slova, lichotí a povzbuzuje obzvláště ve chvílích, kdy bojuji o to být statečnou.
Ráda bych ti milá ženo řekla "Neboj se být statečnou a současně křehkou ženou."
Lovím-li ve svých vzpomínkách a zkušenostech, docházím k závěru, že vřavy, kterými jsem doposud prošla úspěšně, byly ty, do kterých jsem vpustila Hospodina. Stála v bázni před Bohem ne ve strachu, ale v pokoře a s nadějí vyhlížela budoucnost.

Jsi ženou. Jsi statečnou. Neboj se taková být. Neboj se i když klopítneš, vstaň a pokračuj na své cestě v bázni před Hospodinem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama