Zlatá

18. prosince 2016 v 17:07 | ;(((< buculinek >))); |  ---mixer---
Včera, těsně před půl nocí jsme s Pájou dolaďovaly dnešní dopoledne. Tedy, náplň byla jasná- bohoslužba. Nadnesla jsem pouze, kde. Táhlo mne to ke sv. Jakubovi.

A tak jsme se dopoledne scukly u sv. Jakuba. Bratr farář sice pletl slova určitě tisíckrát odříkané liturgie, ovšem jeho posleství v kázání bylo jasné a nečtené z poznámek... o daru, o darech. O lidském pachtění, samorozhodování, touze po moci ovlivnit své životy.

Nejvíc mi v mysli rezonují ony dary. Začala jsem se rozpomínat na své dary, obdarování, které jsem postupem času úplně zakopala a nebo okolnostmi života potlačila, nebo jsem od jejich využívání či rozvoje byla odrazovaná.
Ano, takový byl můj rok. Téměř plochý, jednobarevný. Ale nelituji jej, protože díky tomu moho lépe vnímat kontrast barev a jas ve výhledu do budoucnosti.
Nedávno mi do života vstoupila osoba, díky které jsem si začala bytostně uvědomovat svou strnulost. V hlavě se myšlenky rozvířily, jako mouka v mlýnici. Bilancovala jsem a znovu nabírám odvahu využít své dary, jít za svými sny.
Láteřila jsem, že stále nemám práci. "Nemáš?", zeptal se a pokračoval "Začni dělat to, po čem toužíš a čím se uživíš. Rozhodni se do konce roku a potom začni." Nahodil pár možností, přičemž půlku jsem zamítla, čtvrtinu odložila- protože neumím, nemůžu... U druhé čtvrtiny mi srdce povyskočilo "to bych mohla a vlastně bych se obloukem vrátila k tomu, co umím a dělám ráda", pomyslela jsem si a někde vzadu se ozvalo "Ale, jak to chceš udělat, kotě?"
To sice ještě nevím, ale co vím je, že nechci zahodit čas příštího roku marnému co by kdyby a čekat až...
Ještě se vrátím k dnešní kázni, kde zaznělo, že Bůh nám dává znamení.
Možná mi opravdu Pán dává znamení- setkání a v něm povzbuzení, dnešní připomenutí o darech. Nevím, co příští rok bude, vím však, že opráším své dary, oživým své sny a půjdu za nimi.

Těším se, jaká dobrodružství přijdou, kolik úsilí vynaložím, kolik radostí i starostí prožiji. Jedno vím jistě, vynaložím-li veškeré své úsilí, i nezdar bude úspěchem, protože On bude nade mnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | 18. prosince 2016 v 20:47 | Reagovat

Tož ať je ten nový rok nejen šťastný a veselý, ale hlavně barevnější :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama