V ateliéru

11. října 2013 v 23:04 | ;(((< buculinek >))); |  ---me---
A proč ne!, vždyť už před dlouhými měsíci, snad i rokem, jsem přemýšlela o výtvarce. Tedy, že začnu chodit do výtvarného ateliéru.

Po dlouhých měsících rozjímání nad tímto nápaden a po dlouhých letech nekreslení jsem se letos přihlásila do výtvarného ateliéru pana Aleše Chalupy na kresbu. Do kurzu jsem se přihlásila v době, kdy již třetí týden běžel a hupsla rovnýma nohama do horizontu, souběhu, perspektivy :o
Kreslili jsme naaranžované krabice, pan Chalupa nás vedl, vysvětloval, čaj vařil a do tajů kresby a malby dávných časů uváděl. V úvodu hodiny (tedy 2 a půl hodiny výuky :) ) nám vysvětli technické věci úkolů.
Zažrala jsem se do kresby natolik, až jsem si uvědomila, jak mě to baví a čistí myšlenky. Podobný pocit jsem měla na plavbě jachtou. Všechny starosti zůstaly daleko a bylo jen tady a teď. Byl to osvobozující, relaxující a příjemný čas.
Pan Chalupa nejdřív obdivoval můj styl. Posléze vyzvídal, kde a jak jsem kdy kreslila. Načež lehce vyjádřil drobnou obavu jakpak budeme zvládat úkoly kresby v budoucnu. Výzvy jsou od toho, aby se překonávaly, ne? Při další obchůzce ho zaujala jemnost a lehkost čar... Chválil mě furt :)
... a to i při skupinkovém hodnocení kreseb.
Přemýšlím, co bude dělat on a mí kolegové až budu kreslit ústy nebo nohou :D hmm hmm ...
Možná aťák na Staré radnici má své kouzlo, možná kolegové v kurzu, možná ... nevím.
Jistě vím, že mě to chytlo, raduji se, užívám si, těším se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama