Síla přátelství

28. května 2011 v 21:05 | ;(((< buculinek >))); |  ---me---
Byl čtvrtek, pár dnů do opékání beránka a já ten den měla naplánováno spousty věcí. Práce, oběd u kamarádky, biblická hodina a sraz s kamarádem. Předtucha, či snad spíše Duch Boží mi dal vidění, že si něco udělám s kolenem a že to bude v šalině.Vážně jsem to tak tušila, ovšem nedbala na to a ono se to stalo skutečností. Při nastupování na posledním schodu jsem musela zabrat víc než bylo v momentální možnosti kolene. Prasklo v něm! Nějaká paní mi pomohla nastoupit. Udělala jsem dva kroky a cítila, jak se mi koleno jakoby vyvrací dozadu a jinak drzí. V průběhu jízdy jsem si koleno ohmatala- tvar nezmněnilo, do stran neuhýbalo a mohla jsem s ním hýbat- zlomené není, boční vazy drží. S velkým sebezapřením jsem vystoupila, dobelhala se k zídce a šrotovala, co udělám. Když jsem zvládla dojít k zídce pokusím se pomalu došourat ke kamarádce. Páji jsem se nemohla dovolat.


Zelená, bílá, celé tělo mi brnělo z traumatu od bolesti- došla jsem ke kamarádce. V klidu se uklidnilo i koleno. Vůbec neoteklo, žádná voda ani krevní výron se nevytvořili- tohle považuju za zázrak, protože jsem se dočetla, že při podvrtnutí a natažení zkřížených vazů je to běžný průvodní jev.
Oběd jsem zbaštila a v mezičase jsem se dovolala Páji. Dojela pro mně a "donutila" jet na pohotovost. Odzbrojena argumenty jsem kývla, že teda jo. Pan doktor potvrdil svou diagnózou moji prognózu. Nic zlomené, nic přetržené, jen natáhnuté. Bez zátěže, ledovat a dle možností rehabilitovat. Berle se se mnou nekamarádí a tak na řadu přišel vozík.
Ovšem ten nevydržel dlouho a při první jízdě se projevila kvalita výrobků made in China.
Díky silným pažím bratů v Kristu jsem mohla být u opékání a užívat si všech, co dojeli do Pasek. Kluci mně nosili v náručí, jako princeznu Petře, Norbíku, Radku- děkuji na tomto věřejném místě. Jako peříčko určitě lehká nejsem, ale v síle vašich paží je i síla přátelství.

Povedlo se mi doslova ukecat tři dny home office, i když jsem ho měla slíbený, ale ty důvody raději psát nebudu. No a potřebovala jsem se dostávat do a z práce. Pájinka mi byla a je stále nápomocna seč jí síly stačí. Olda s Maruškou, i když měli plnou hlavu a týden před svatbou, mi taky pomohli. Janča zase mezi zkouškama. Nemůžu zapomenout ani na Vojtu, který se učí na státnice. Na začátku každého týdne jsem měla minimálně den nepokrytý asistencí. Vždycky den před ním se pokryl. Bůh v tomhle konal úžasné dílo milosti.

Tři týdny utekly a já záčínám šmajdat. Zatím jen po bytě a v práci. Každý den mi jde chůze líp a líp. Musím doladit kondičku a počkat na kolení ortézu, můj pan ortoped mi ji nechal udělat na míru, abych mohla zase skákat přes kaluže, nebo je aspoň moct obejít.
Říká se, že v nouzi poznáš přítele a já je poznala. Jste to vy, kdo jste mi pomohli, pomáháte, modlili se a stále modlíte. Byli jste mi a jste mi nablízku a svámi chodí i Pán Ježíš.

Nechť vás všechny obdaří Hospodin svou milostí a dá vám požehnání a oslaví se skrze vás. Amen.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karel Rakušan Karel Rakušan | Web | 29. května 2011 v 20:15 | Reagovat

Hezké kamarádko, Jěžíš nikdy nezradi a je stále s námi, i když my tu a tam zapomínáme. :-)

2 monika monika | 29. května 2011 v 22:05 | Reagovat

Katko, díky, žes po dlooouhé době dala písmenka dohromady a napsala své svědectví o Boží péči skrze lidi, které máš kolem sebe. Přeju ti, ať ti jde "šmatlání" den ode dne lépe ;-)

3 Petr Petr | 1. června 2011 v 17:51 | Reagovat

A.Ho.J. Katko, díky za pěkná slova a díky našemu Pánu, který spojuje bratry a sestry v Kristu. Kazatel 4:9-12 Lépe dvěma než jednomu, mají dobrou mzdu ze svého pachtění.Upadne-li jeden, druh jej zvedne. Běda samotnému, který upadne; pak nemá nikoho, kdo by ho zvedl.Také leží-li dva pospolu, je jim teplo; jak se má však zahřát jeden?
Přepadnou-li jednoho, postaví se proti nim oba. A nit trojitá se teprv nepřetrhne!
Brzké uzdravení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama