Mezi druhou a třetí adventní nedělí

11. prosince 2010 v 22:29 | ;(((< buculinek >))); |  ---mixer---
Čas letí, jako bláznivý ... nestíhám se pořádně otáčet a o pečení cukroví je jen řeč.


Sice nemám čtyři adventní svíčky, mám za to jednu a velikou :-) Má krásný dlouhý plamen, je zelená a voskem přikurtovaná k červené skleněné misce od Jarmilky Jersákové (pro neznalé, brněnská umělecká výtvarnice, pracuje především se sklem, vytráží apod.).

Napadalo nám sněhu. Řidiči objevují jeho záludnosti a cestující snad raději chodí pěšky nebo nikam nejedou. Stejně tak jsem dopadla minulou středu. Budík řinčel v pět ráno, rozlepila jsem oko, mrkla z okna a rozhodla se, že mi nějaká přednáška může být ukradená. Zalezla zpět pod peřinu, zatáhla "žlůtko" a spala dál.
Ooo jak mé ospalé rozhodnutí bylo moudré. Nestává se, že po ránu natož tak brzy, oplývám moudrostí :-D ... ani přes den to někdy nebývá lepší.
Perinbabka zřejmě dělala předvánoční úklid a větrala, natřepávala duchny s péřím ... A na zemi byla první sněhová kalimita s hromadou naštvaných lidí. Všechno venku stálo, nebo se pohybovalo pomalu.

Napadá mě, nebylo to pro nás předvánoční zastavení od Pána Boha?
Je sníh, kluzko ... musíme zpomalit. Možná proto abychom vyjeli ze zajeté rychlodráhy všedních dnů plných "busy, busy, busy - nemám čas".
Kdy mnohdy lapáme po dechu, rychle do sebe nahážem oběd a dny nastavujeme probdělými nocemi. Ztrácíme chuť dělat, co děláme, co nás jinak baví, co nás jinak těší a dává nám smysl.
Ono je jedno moudro, jež velmi často říkala naše nejlepší a nejvzácnější prababička z Bělova - Bez Božího požehnání, marné naše namáhání. Ano, já vím, že toto přísloví znáte :-)

Je advent, čas přípravy na narození Spasitele. Našeho zachránce, přítele, Ježíše Krista.
Hospodyňky lítají s hadrem v ruce. Myjí, drhnou, leští. Chlapy (aspoň u nás tím trpěli, neb se na televizi dívat v klidu nemohli) často trpí, že ta jejich blázní ... Děti v napjatém očekávání šmírují tajná zákoutí a nebo si diktují vskutku dárky o nichž se nám mohlo jen zdát.

Napětí. Vypětí. A bum!

Oheň je na střeše, ale ne ten od adventní svíčky. Oheň hněvu, který spaluje přijetí, jednotu a lásku mezí námi. Ďábel má vánoce, raduje se. My se hádáme, nenávidíme se. Jsme naštvaní jeden na druhého a nakonec i samy na sebe.
A tohle, vážení je "žeň" dáblova. Odvrací nás od sebe, od Boha. Nasazuje nám tím na oči klapky a zabedňuje naše srdce. Nechce abychom byli v pohodě abychom měli radost nebo aby se nám dařilo. Podkopává nám nohy.

Vzchopme se. Je to výzva, ale kdo skládají svou naději v Hospodinu, nalézají spočinutí i požehnání. Jsou to zkoušky, ale skrze ně můžeme růst v Kristu. Být lepšími, ale ne jen z vlastního snažení ( i když i to je důležitým činitelem), ale s puncem Hospodina, Boha Nejvyššího.

I tyto Vánoce se budou psát dějiny spásy. I když, ony se píší každý den, každou hodinu, každou minutu našich životů. Můžeme si přát miliony nesmyslných i smyslných darů, ale pokud nemáme dar spasení, nemáme nic. Protože všechny pozemské věci jsou pomýjívé.
Máte pravdu, když namítnete, že i člověk je pomýjivý. Jenže jeho duše pomýjivá není.

Víš, kam půjdeš až zemřeš?

S úpřimností vám všem přeji abyste dokázali na danou otázku odpovědět na víc než 100%, kamže to půjdete.

Já vím, kam půjdu. Do nebe. Za mým Spasitelem a Přítelem, Ochráncem i Zastáncem. Uvěřila jsem, že se před víc jak dvěma tisíci lety narodil. Že díky Jeho oběti na kříži jsem navěky smířená s Bohem. Že nic jiného než Jeho krev mne nemůže omýt od hříchu. A že vím, kam jdu. Že se nemůsím bát ničeho zlého, protože On jde se mnou. Jeho plán pro můj život je lepší než mé plácání se ode dne ke dni plného lopotění.
Vím, že když cokoliv zpackám, že Mu o tom můžu říct. Že mi odpustí a můžu jít zase s čistým štítem dál. Že mi nepřipomíná má selhání a že jich už bylo a kolik jich ještě bude ...

Otevřeš svůj ubohý chlívek, aby tam mohl vejít Slávy Král a narodit se tam? Tam ve tvém srdci... zažehne plamínek naděje, který bude růst vstříc Boží věčnosti a jistoty.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama