Dvojitá

14. prosince 2009 v 20:05 | ;(((< buculinek >))); |  ---mixer---
Dvojitá a hlavně na všech frontách opožděná

oslava narozenin.
To se stává když dvě cestovatelky chtějí oslavit narozeniny. Nezbylo než najít skulinu v plánech, vyrazit do kina a potom do Avia cafe.
Sešli jsme se i s Maru a Oldou a užili si výtečného jídla, o kterém se mi ještě teď zdá, jak ho cítím na jazyku. Navzájem jsme si ochutnávali své chody. Maruška měla Ravioli s bramborovo-mátovou náplní na šalvějovém másle. Lenka si dala Maiale vepřovou pečeni na bílém víně, česnekem, fenyklem a rozmarýnem s rajčatovou polentou. Olda si dal tresku z denního menu a já taktéž, ale králičí hřbet s pastyňákovou polentou.
Bylo to všechno vynikající. Můj králík nabyl úžasně šťavnaté struktury masových vláken díky anglické či něčemu tomu podobnému. Pastyňáková polenta politá výpekem tvořili jedinečný zážitek.
Na doporučení číšníka, čím bude nejvhodnější jídla zapíjet, jsme objednali láhev bílého Chardonney pozdní sběr 2008 z malého vinařství. Víno bylo oceněno třemi medailemi. Ach ta chuť!
Dobře, že jsme dali na rady, sqelé spojení.

Číšníku, díky!!!

A koho je vášní jídlo, film a humor, zajděte do kina na film Julie a Julia. O čem film přesně je a kdo hraje a prostě všechno kolem najdete třeba zde. Jen se doma najezte i nejbližší restaurace může být daleko.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 15. prosince 2009 v 0:10 | Reagovat

Zdarte všichni, si představte, že tohle je můj první komentář k blogu. Chtěla jsem jen podotknouti, že událost, o které se tu píše, proběhla přesně podle popisu:-) Nic není nijak přilepšeno, i chutě jídel jsou věrně popsány. Mimochodem- kdo jste ještě neměl tu čest seznámit se s restaurací Avia, vřele ji doporučuji. Vezměte nohy na ramena a upalujte tam na skvělý kulinářský zážitek.
Jinak kino a Julia a Julia se mi taky líbil. Snad jen poznámku na okraj: Váš zážitek z filmu může být maličko ochuzen, pokud dosednete na své místo vteřinu před zhasnutím a prvních 5 minut obsluhujete mobily, protže nebyl čas ztišit zvuk před tím.
Hezký den všem přeje Lenka  :-D

2 monika monika | 15. prosince 2009 v 21:27 | Reagovat

No, jeste ze tu chroupam tycinky, jinak bych ani nedocetla  :-P
Film se mi libil, po nekolika letech me prvni kino  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama