Exotika

22. listopadu 2006 v 23:57 | ;)))< buculinek >(((; |  ---acm---
VVV- vrozená vývojová vada.
K ACM se mi povedlo zjistit, že tato choroba vzniká při dělení buňky. Je to chyba zápisu na 5-tém chromozomu. Proto vrozená a vývojová.

Plod se vyvýjí s defektem. Dnes se dají některé vývojové vady odhalit v průběhu těhotenství a matka má možnost se rozhodnout donosit dítě nebo jít na potrat. Tohle rozhodování není jednoduché především, co do výhledu rodičů, rodiny ani samotného dítěte.
... budu schopná takové dítě přijmout, starat se o něj. Co partner a případně další děti? Práce,... Otázek je víc než si dokáže každý z nás představit.
Vratím se zpět. ACM je defekt pohybového ústrojí. Především kloubů. S čímž souvisí i svalová hmota. U této diagnozy může být kombinace tělesného i duševního postižení.
Naštěstí mám všech 5 pohromadě :)
Co se týče těla- miminko se rodí s tzv. koňskou nohou. Chodidla má vtočeny špičkama dovnitř. Zde postačilo zoperovat achilovky.
Já mám levou polovinu těla horší. Ruku mám v 90ti stupních v lokti ohnutou a v prstech malou sílu. Rameno lehce ztuhnuté. Noha je po x operacích. Achilovka, kolení pouzdro a plastika na stehnu ( měla jsem omotanou pupeční šňůru kolem nohy). Svalstvo na noze je srandovní. Všechny pohyby vzad mi jdou, ale vpřed nejlépe pracuje stehenní sval. Pokud chci nohu natáhnout v koleni, můžu se i roztrhat, jde jen kousek. Sval, který tenhle pohyb dělá nefunguje jak má. Pravačky jsou na tom líp. Ruka vykoná více pohybů a mám v ní víc síly. Nohu mi v dětství v narkóze několikrát natahovali a dávali do gipsu. Svaly fungují jak mají. Trup je v pohodě. Síla svalů je různá i na trupu, ale zde to je otázka posilování než důsledek nemoci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama